Masz pytanie? Zadzwoń: 537-800-880 milk.szkola@gmail.com

O masażu słyszał pewnie każdy, a o jego dobroczynnym wpływie na nasz organizm przekonała się pewnie większość z nas. W dobie coraz większej świadomości własnego ciała i modzie na zdrowy styl życia coraz więcej osób korzysta z zabiegów, które dobroczynnie wpływają na nasze ciało, jest to szeroko rozumiana fizjoterapia, a na pewno jedna z jej składowych czyli masaż. Masaż nie tylko rozluźnia nadmiernie spięte mięśnie, wyrównuje napięcia w obrębie powięzi, ale również cudownie odpręża  i pozwala chociaż na chwilę oderwać się od problemów dnia codziennego.

A co jeśli kobieta jest w ciąży i chce skorzystać z takiego zabiegu? Otóż po 26 tc. Można bez obaw regularnie poddawać się masażom, jeśli oczywiście brak bezwzględnych przeciwwskazań. Masaż wykonywany przez osobę z odpowiednią wiedzą i praktyką nie tylko nie będzie miał negatywnego wpływu na rozwijające się dziecko w łonie kobiety, a dodatkowo je uspokoi, wszak spokojna i zadowolona mama to spokojne i szczęśliwe dziecko!

Jakie korzyści daje masaż w ciąży?

  • redukuje stres i relaksuje
  • ulga dla napiętych mięśni – podczas ciąży zmienia się cała biomechanika ciała kobiety, często ze wskazań lekarskich przestajesz ćwiczyć , a Twoje mięśnie stają się słabsze i coraz gorzej radzą sobie ze zmieniającą się postawą ciała,masaż wspomaga pracę mięśni, pomaga w zredukowaniu napięcia , przez co mięśnie stają się bardziej elastyczne i gotowe na coraz większe obciążenia !
  • poprawia stan i wygląd skóry ,
  • poprawia funkcjonowanie układu limfatycznego oraz krwionośnego – zmniejsza obrzęki na kończynach dolnych
  • wyrównuje napięcia powięziowe powstałe w różnych okolicach Twojego ciała,
  • pozwala zapomnieć o troskach dnia codziennego,
  • pomaga zniwelować dolegliwości przypominające rwę kulszową,
  • oraz wiele innych.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz masażu, ale masz wątpliwości czy nie masz przeciwwskazań, skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.